»
سه شنبه 11 آذر 1399 شمسی
Tuesday 1 December 2020 GMT
سه شنبه 28 تير ما 1594 دیلمی
  منوی اصلی
Skip Navigation Links
درباره ديلمستانExpand درباره ديلمستان
چند رسانه ايExpand چند رسانه اي
زبان Expand زبان
سايت بره سر
الموت من
در سياهكل
منجيل نيوز
لوشان
رودبار آنلاين
شكوفه هاي زيتون
شميران
البرز
سولقان
كن
رودسري ها
طالقان
اشكور
نواي رودبار
 
   شرح مطلب
 حضور يک ديلمي در هيئت ملاقات كننده ي جنبش انصارالله يمن با رهبري
ميثم عبدالهي , سه شنبه 22 مهر 1399 ساعت 16:7

«ديلمي ها» حکمرانان ايراني و گيلاني بودند و در ابتداي ورود به اسلام در يمن حکمراني مي‌کردند و اولين ايرانياني بودند که اسلام آوردند و اسلام و تشيع را به منطقه يمن هم وارد کردند. خاندان «ديلمي» در يمن از جمله خاندان‌هاي با سابقه است که حدود 1400 سال سابقه دارد و هنوز در يمن برخي از بازماندگان اين خاندن با همين شهرت «الديلمي» وجود دارند. در ديدار سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامي با هيئتي از جنبش انصارالله يمن، يکي از افراد همين خاندان ديلمي گيلاني که از جمله جوانان انقلابي يمن و از سران جنبش حوثي‌ها است، هم در اين گروه حضور داشت و با آيت الله العظمي خامنه‌اي ديدار کرد. در ادامه به معرفي اين عضو برجسته انصارالله يمن مي‌پردايم.


«ابراهيم محمد محمد الديلمي» از نيروهاي انقلابي و شيعيان زيدي يمن و از سران جنبش حوثي‌هاي يمن موسوم به انصارالله است. او از ابتداي جنگ عربستان عليه يمن در سال 1394، عضو دفتر سياسي انصارالله يمن و مدير کل تلويزيون «المسيره» وابسته به جنبش انصارالله يمن بود و اخبار مجاهدت‌هاي مردم يمن و جنايات عربستان در جنگ را به خوبي منعکس مي‌کرد. اين جنگ هنوز ادامه دارد. الديلمي در طول جنگ عربستان عليه يمن، به عنوان يک فعال سياسي يمني، مصاحبه‌هايي را با شبکه‌هاي تلويزيوني مانند پرس تي وي و شبکه خبر مي‌پرداخت و درباره اوضاع جنگ در يمن، صحبت مي‌کرد و از مردم يمن دفاع مي‌نمود. همچنين در مدت اين جنگ، سفرهايي به ايران داشت و در کنفرانس‌هاي وحدت اديان و مذاهب، شرکت کرده بود.


ديدار با رهبري: در عصر روز سه شنبه 22 مرداد 1398، هيئتي از جنبش انصارالله يمن با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، ديدار کردند و نامه‌ي آقاي «سيدعبدالملک بدرالدين» رهبر جنبش انصارالله، تقديم ايشان شد. اعضاي اين هيئت در اين ديدار، «محمد عبدالسلام» سخنگوي جنبش انصارالله، «عبدالملک العجري» عضو شوراي سياسي اين جنبش و «ابراهيم الديلمي» مدير شبکه المسيره بودند. اين ديدار، اولين ديدار رسمي و ارسال نماينده از سوي جنبش انصارالله يمن است و گفتگوهاي بسيار مهمي در آن رد و بدل گرديد و آيت الله خامنه‌اي از سابقه مقاومت و مبارزت مردم يمن بيان  کرده و تقدير کردند و رهنمودهايي براي جلوگيري از توطئه عربستان سعودي و امارات براي تجزيه يمن را دادند و آنها را به صبر و اسقامت توصيه کردند. حضور محمد الديلمي ‌فردي با پيشنيه ايراني و از ديلمي هاي شمال ايران در اين هيئت، مي‌تواند حاوي پيام همبستگي و پيوند ديرين دو ملت ايران و يمن باشد که به ابتداي تاريخ اسلامي مي‌رسد.


سفير فوق العادهدر روز شنبه 26 مرداد 1398، سايت شبکه العالم، اعلام نمود که «دولت نجات ملي يمن،ابراهيم الديلمي را به عنوان سفير فوق العاده يمن در ايران تعيين کرد: «محمد عبدالسلام» سخنگوي جنبش انصارالله و رئيس هيات ملي مذاکرات صلح يمن، انتخاب محمد الديلمي به عنوان سفير فوق العاده يمن در ايران را، به وي تبريک گفت. سفير فوق العاده بالاترين درجه يک سفير از لحاظ ديپلماتيک است که به آن فرستاده ويژه نيز مي‌گويند.»


   نظرات   ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :   (الزامی) 
پست الکترونیکی :   
وب سایت :   
متن نظر :   
    info@deilamestan.com   
  ديگر مطالب
اسرار زندگي حيدر علي اف/ ريشه هاي کُردي خاندان علي اف
اقوام اوليه و بومي گيلان
نمايي از قلعه حسن صباح روستاي گازرخان، رودبار الموت ديلمي
ساختمان قديم بقعه امامزاده محمد بن حنفيه، روستاي بيورزين بخش عمارلو رودبار
حضور يک ديلمي در هيئت ملاقات كننده ي جنبش انصارالله يمن با رهبري
گوشه ي ديلمان – زبان ديلمان
مکابوج = برنج مکا
روستاي اَويرك، رودبار الموت
محقق ايراني دانشگاه كمبريج: تمام اقوام غيرفارسي‌زبان ايران ريشه ايراني دارند
نقش ديلميان در واقعه عاشورا و شهادت در کنار حضرت سيدالشهدا
نژادپرستي ممنوع
يک کار قشنگ و قابل تحسين در روستاي دينه كوه رودبار الموت ديلمي